Porady
Cała prawda o kobiecym orgazmie

Cała prawda o kobiecym orgazmie

Orgazm u pań jest tym, czego najbardziej pragną nie tylko one same, ale przede wszystkim ich partnerzy seksualni. Szczytowanie partnerki jest potwierdzeniem tego, że mężczyzna stanął na wysokości zadania, a seks można zaliczyć do jak najbardziej udanych. Nie mniej jednak, panie często by nie zawieść swojego mężczyzny, potrafią skutecznie udawać orgazm, mimo że do niego wcale nie doszło. Tradycyjnie orgazm u kobiety dzieli się na pochwowy i łechtaczkowy, a w momencie jego osiągniecia, ciało kobiece wysyła szereg sygnałów. Po czym więc rozpoznać, że partnerka na prawdę osiągnęła szczyt rozkoszy?

Jak wygląda kobiecy orgazm?

Orgazm u pań to niezwykle głębokie i złożone doznanie, na które składają się poszczególne fazy:

faza podniecenia – podczas pierwszej fazy kobiecego orgazmu, można zauważyć wydłużenie się brodawek, a także powiększenia się piersi. Dodatkowo skóra staje się bardziej różowa, a napięcie mięśni pochwy staje się bardziej wyczuwalne. Dodatkowo panowie mogą zaobserwować u swojej partnerki znacznie przyspieszony oddech i szybsze bicie serca. Dzieje się tak na skutek zwiększenia się ciśnienia krwi. Żołądź łechtaczki, podobnie jak jej trzon wydłużają się, a także pojawia się płyn lubrykacyjny. Ścianki pochwy ciemnieją, a powiększeniu ulegają także wargi sromowe. Wzrasta również wrażliwość macicy.

faza plateau – druga faza, to niejako kontynuacja pierwszej. Znów zwiększa się objętość piersi i nasila zaróżowienie skóry na całym ciele. Otoczki brodawek sutkowych, mogą stać się ciemniejsze. Mięśnie na całym ciele kobiecego ciała wyraźnie zwiększają swoje napięcie, a kobieta oddycha jeszcze szybciej. W tej fazie, łechtaczka zmienia swoje położenie- z wiszącego na ukryte, a także zmienia swój kolor na jeszcze ciemniejszy. Ujście pochwy zostaje mocno nawilżone dzięki wydzielinie

faza orgazmu – jest to swoisty punkt kulminacyjny. To właśnie w tym momencie, sprawne oko partnera może dostrzec jeszcze więcej sygnałów, sugerujących, że partnerka właśnie doświadcza szczytu rozkoszy. Całe kobiece ciało staję się rumiane, a mężczyzna może odczuć skurcze poszczególnych grup mięśniowych. Znacznie wzrasta także ciśnienie krwi i ponownie- rytm oddechu wraz z akcją serca. Partner może także wyczuć na członku rytmiczne i powtarzające się skurcze pochwy.

 

  • faza odprężenia- czyli to co dzieje się z ciałem kobiety, tuż po momencie szczytowania. Wyraźnie zanika napięcie mięśniowe całego ciała, a także rumieniec. Piersi wracają do swojej normalnej objętości. Podobnie do normy wracają także inne parametry, jak oddech, akcja serca i ciśnienie.

Dlaczego kobieta nie zawsze osiąga orgazm?

Panie nie zawsze muszą szczytować, co nie oznacza jeszcze, że nie zaliczą one tego stosunku do udanych. Jednak brak orgazmu u kobiet może mieć wiele podłoży. Na wstępie należy zauważyć, że partnerka może mieć swoistą barierę psychiczną, jeśli w przeszłości doświadczyła różnorodnych dewiacji związanych z życiem seksualnym jak np. przemoc czy rygorystyczne wychowywanie. Wówczas trauma jest możliwa do pokonania tylko i wyłącznie dzięki psychoterapii, a także wizycie u seksuologa. Warto być świadomym, że istnieje także szereg innych czynników, które mogą wpłynąć na zdolność osiągania orgazmu przez kobiety. Zaliczyć do nich można:

  • nagłą i gwałtowną zmianę trybu życia
  • długodziałający stres
  • zmęczenie
  • źle skomponowania dieta
  • nagły spadek masy ciała

Nie możemy zapominać także o hormonach, które odgrywają w organizmie kobiety- a także mężczyzny- ogromną rolę. To one są odpowiedzialne za mechanizmy operujące podnieceniem seksualnym i poziomem libido.