Potencja
Cukrzyca a zaburzenia erekcji

Cukrzyca a zaburzenia erekcji

Kłopoty ze zdrowiem, w znacznym stopniu mogą przełożyć się na inne aspekty życia zarówno mężczyzny jak i kobiety. Niektóre z chorób, mogą skutecznie pogorszyć jakość naszego życia seksualnego, a także całkowicie obniżyć nasze libido. Sprawność seksualna odgrywa znaczącą rolę w życiu obu płci. Nie mniej jednak to właśnie w życiu panów, stanowi jedną z ważniejszych kwestii. Wysoki poziom sprawności seksualnej często jest dla nich wyznacznikiem męskości i płodności. Okazuje się jednak, że niektóre choroby, mogą na tą sprawność seksualną znacząco wpłynąć. Jedną z nich jest cukrzyca, która przyczynia się do zaburzeń erekcji.

Zaburzenia erekcji- kiedy się pojawiają?

Przyjęło się, że zaburzenia erekcji postępują wraz z wiekiem. Stąd też mężczyźni po 45 roku życia, często sięgają po suplementy i wspomagacze, które pomogą im w utrzymaniu i osiągnięciu erekcji. Bardzo często problemy ze wzwodem pojawiają w obliczu chorób toczących się w organizmie mężczyzny. Mogą one dotyczyć układu krążenia, a także zaburzeń metabolicznych. W takim wypadku panowie powinni schować dumę do kieszeni i niezwłocznie zgłosić się do lekarza specjalisty. Oczywiście, jak już zostało wspomniane, zaburzenia najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem, nie mniej jednak, może towarzyszyć im cukrzyca, która jest niezwykle podstępną chorobą.

Nie daje ona początkowo żadnych znaczących objawów, co oznacza, że panowie mogą nawet nie wiedzieć o tym, że w ich organizmie zachodzą niebezpieczne zmiany. Z cukrzycą można żyć przed długie lata, nawet nie wiedząc o tym że ją mamy. Zwykle jedynym sygnałem, mogą być tylko i wyłącznie kłopoty za drzwiami sypialni. Oczywiście odpowiednie leczenie podłoża zaburzeń erekcji, jest pierwszym krokiem, do sukcesywnego zażegnania problemu. Okazuje się także, że nieleczone zaburzenia erekcji, które są wynikiem chorób, mogą prowadzić do niebezpiecznych powikłań, a także zwiększają szanse na zapadanie na inne dolegliwości, które są następstwem lub współtowarzyszą cukrzycy. Wśród nich należy szczególną uwagę zwrócić na choroby serca, a także na zwiększone ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego.

Cukrzyca i jej wpływ na erekcję

Jak już zostało to wspomniane, cukrzyca ma znaczący wpływ na męską sprawność seksualną. Nie tylko sprzyja ona wystąpieniu miażdżycy, ale przede wszystkim nadmiar cukru we krwi, może uszkodzić włókna nerwowe, które są kluczowe do osiągnięcia pełnego i prawidłowego wzwodu. Okazuje się, że panowie zmagający się z cukrzycą, mogą doświadczyć problemów ze swoją sprawnością seksualną już o 10 a nawet 15 lat wcześniej, niż kompletnie zdrowi mężczyźni. Z drugiej strony, ponad połowa mężczyzn zgłaszających się z zaburzeniami erekcji, zostaje również zdiagnozowana z cukrzycą.

Nie da się ukryć, że ze względu na niezwykle szybkie tempo życia i chroniczny brak czasu, liczba osób zapadających na cukrzycę stale się zwiększa. Choroba ta, jest ciężka do zdiagnozowania. Jednak w przypadku mężczyzn to właśnie zaburzenia erekcji, nawet przy odpowiedniej stymulacji seksualnej, mogą wskazywać, że w ich organizmie rozwija się właśnie ta choroba. Często jest ona możliwa do wykrycia dopiero kilka lat, po wystąpieniu pierwszych objawów. U wielu panów, nieleczone zaburzenia erekcji, w połączeniu z cukrzycą mogą doprowadzić do udaru mózgu czy zawału mięśnia sercowego. Cukrzyca może utrudnić nie tylko osiągnięcie wzwodu, ale także także jego utrzymanie podczas stosunku. Wysoki poziom cukru we krwi, uniemożliwi odpowiednią pracę mięśni gładkich prącia, a także coraz większa ilość krwi będzie musiała dopłynąć do ciał jamistych prącia, niż w przypadku zdrowych mężczyzn.