Potencja
Czy brak porannej erekcji to powód do niepokoju?

Czy brak porannej erekcji to powód do niepokoju?

Nie da się ukryć, że większość mężczyzn budzi się z poranną, silną erekcją i jest to dla nich powód do dumy i oznaka zdrowia. Jest to całkowicie naturalne, a mówiąc więcej, przez wielu panów nawet pożądane. Zwykle poranna erekcja jest dowodem na to, że sprawność i zdrowie seksualne mężczyzny stoi na jak najwyższym poziomie. Niestety jednak, często może zdarzyć się brak porannego wzwodu, może być pierwszym lub już którymś już z kolei powodem do niepokoju. Oczywiście nie wolno tego objawu lekceważyć, jednak czy brak porannej erekcji, powinien wzbudzić nasz niepokój?

Czy brak porannej erekcji ma związek z testosteronem?

Zacznijmy od tego, że jakość i częstotliwość występowania porannej erekcji ma związek z wiekiem. Im starszy mężczyzna, tym rzadziej może on cieszyć się poranną erekcją, z uwagi na znaczny spadek testosteronu. Wydawać by się mogło logiczne, jednak jak zawsze, medycyna bardziej komplikuje tego typu zjawiska. W braku porannej erekcji, najważniejsza jest jej przyczyna. Oznacza to, że nie zawsze musi mieć ona związek z obniżonym poziomem testosteronu. Nawet jeśli hormon ten będzie utrzymywał się na wysokim poziomie, poranna erekcja może nie wystąpić. Nie mniej jednak, jej brak, o ile nie jest zjawiskiem nagminnym, nie powinien wpędzać panów w kolejne zmartwienia. Mężczyźni bowiem doświadczają od 1 do nawet 5 erekcji podczas snu. Występują one wówczas cyklicznie. Oczywiście, nie zawsze panowie muszą zrywać się w środku nocy i sprawdzać czy są w fazie wzwodu. O ile brak porannej erekcji nie jest zjawiskiem cyklicznym i występującym nagminnie, przez kilka dni, a nawet tygodni z rzędu, nie należy się tym zbytnio martwić.

Brak porannej erekcji a problemy zdrowotne

Zwykle panowie przyjęli za wyznacznik swojego zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego, że o poranku zastają członka w fazie erekcji. Jeśli jednak tak się nie dzieje, może to oznaczać, że w organizmie mężczyzny dzieje się coś nieoczekiwanego. Jak już powiedzieliśmy, brak porannej erekcji przez kilka dni z rzędu, a nawet kilka tygodni, może być objawem pewnych chorób. Zwykle mogą one dotyczyć ogólnej kondycji organizmu, ale także problemów ze zdrowiem psychicznym. Psychika bowiem odgrywa niezwykle istotny aspekt w życiu seksualnym mężczyzny. Wówczas rozwiązaniem jest udanie się do lekarza specjalisty, a następnie postawienie odpowiedniej diagnozy i rozpoczęcie leczenia. Najważniejszym będzie ustalenie przyczyny braku porannej erekcji, gdyż eliminując ja, można wyeliminować całkowicie problem. Najlepiej udać się do lekarza: urologa, seksuologa, psychiatry lub psychologa.

Co może powodować brak porannej erekcji?

Brak porannej erekcji, może być także symptomem wielu chorób. Nie należy więc bagatelizować tego objawu, jeśli mamy z nim do czynienia przez dłuższy czas. Do chorób, które mogą powodować brak porannej erekcji, możemy zaliczyć:

  • otyłość
  • cukrzycę
  • nadciśnienie tętnicze
  • zbyt wysoki poziom cholesterolu
  • depresja i zaburzenia psychiczne

Młodzi mężczyźni często borykają się z depresją, co oznacza, że mogą spodziewać się zaburzeń erekcji. Wówczas niezbędna jest konsultacja z psychiatrą i skorzystanie z usług terapeuty. Niestety, często problemem nie są same zaburzenia sprawności seksualnej, a głębsze problemy związane z psychiką. Należy więc skupić się na umiejętnym rozwiązywaniu pierwszorzędnego problemu. Istotną przyczyną zaburzeń porannej erekcji, mogą być także przyjmowane leki w zbyt dużych ilościach. Wówczas ponownie zalecana jest konsultacja z lekarzem specjalistą.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem AptekaKamagra.pl który oferuje tabletki Kamagra na poprawę męskiej sprawności seksualnej.